Start

W środę, 23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Kłodnicy rywalizowali w ramach projektu „Opolskie szkoły na start” organizowane przez Głubczyckie Stowarzyszenie Kresowe, finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach sprawnościowych. Najlepsi otrzymali puchary, a każdy uczestnik dostał medal i pakiet startowy. Zajęcia sportowe miały na celu promowanie sportu i aktywnego, zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Pomagał w tym mistrz ze świata sportu. Uczniów          z Kłodnicy dopingował i motywował do sportu Bartłomiej Bonk, który na igrzyskach olimpijskich w Londynie wywalczył srebrny medal w podnoszeniu ciężarów w wadze ciężkiej. Odbył się również krótki wykład historyczny dotyczący miejsca wydarzenia sportowego, nawiązujący do tradycji patriotycznych. W ramach tego projektu, pani dyrektor Lidia Stanisławska odebrała nagrodę w postaci vouchera w kwocie 1500 zł do wykorzystania na akcesoria       i sprzęt sportowy dla uczniów.

Najlepsi sportowcy PSP 15 wyłonieni podczas projektu „Opolskie szkoły na start”:

kat. dziewczyn                                              kat. chłopców

1. miejsce  Marek Maja kl. 4                      1. miejsce Viznovych Maksym  kl. 4

2. miejsce  Fefelova Oleksandra kl. 6           2. miejsce Wójcik Antoni   kl. 5

3. miejsce  Janiak Iga  kl. 6                         3. miejsce Kucharski Maksym kl. 6

nauczyciel wf

Zapraszamy do galerii

LINKI do artykułów:  nto.pl ,      TV Kędzierzyn - Koźle,      Kędzierzyn - Koźle Miasto Możliwości

Zapraszamy do galerii

Dzieci poznały praktyczne  metody na ograniczenie śmieci. Uczniowie ozdabiali torby materiałowe oraz produkowali własną lemoniadę. Była to dla wszystkich cenna lekcja i dobra zabawa.

Zapraszamy do galerii

Na zajęciach techniki uczniowie kl. 5 zapoznali się z tajnikami sztuki krawieckiej, poznając podstawowe ściegi. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

Zapraszamy do galerii

21 listopada 2022r. w PSP 1 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Spelling Bee".

Naszą szkołę reprezentowały Klara Księżyk i Iga Janiak z kl. 6. Konkurs weryfikował znajomość słownictwa z j. angielskiego oraz poprawnego literowania.

Dziewczyny wykazały się dużą wiedzą i odwagą. Mimo, że nie stanęły na podium, świetnie poradziły sobie    z zadaniami, które na nie czekały.

Hanna Pokorska-nauczyciel j. angielskiego

W szkole dbamy nie tylko o wykształcenie naszych uczniów, ale także o ich bezpieczeństwo         i poczucie odpowiedzialności. Dlatego właśnie Pani pedagog organizuje spotkania ze specjalistami w różnych dziedzinach. W tym roku szkolnym zaproszonymi gośćmi byli policjanci. Najpierw uczniowie klas I-IV  uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły i domu, zabaw na podwórku, poruszania się po drogach na rowerach czy hulajnogach oraz odpowiedzialności podczas samodzielnego pozostawania w domu. Następnie uczniowie klas IV- VIII dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się w Internecie, czym jest cyberprzemoc.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania sprawią, że nasi podopieczni będą zachowywali się bezpiecznie i odpowiedzialnie.