Start

Zaleca się, aby każdy z posiłków zawierał warzywa i owoce. Uczniowie kl.6 w ramach lekcji techniki przygotowali różnorodne, smaczne pełne witamin i minerałów koktajle.

Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, najwięcej przyjemności sprawiła im degustacja podczas zajęć. Efektem pracy było wdrożenie ich do pracy zespołowej oraz wyrabianie szacunku dla drugiej osoby.

Zapraszamy do galerii

19 stycznia klasy Ia, Ib i IIIa wraz z wychowawczyniami p. Anną Sudół, p. Bożeną Stanek i p. Ewą Węgrzyn pojechały na wycieczkę do Teatru Nowego w Zabrzu tym razem na spektakl pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

W piątek 13- tego stycznia odbył się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego na szczeblu miejsko- gminnym. Był to ważny dzień dla wielu uczniów z kędzierzyńsko- kozielskich szkół podstawowych, którzy mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę językowa oraz kulturoznawczą krajów niemieckojęzycznych.

Poziom znajomości języka był jak zwykle bardzo wysoki. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Klara Księżyk z klasy 6 a.

Wkrótce ogłoszenie wyników. Życzymy Klarze awansu do finału w Opolu. Bardzo dziękujemy

za udział w konkursie i zaangażowanie do nauki języków obcych.

Od najbliższego poniedziałku do środy będziemy w naszej szkole zbierać elektrośmieci. Zapraszamy wszystkich do przywożenia zużytego sprzętu właśnie w tym terminie i składanie obok blaszanej wiaty na tyłach szkoły. Liczymy na Państwa zaangażowanie i z góry za nie dziękujemy.

Za udział w ostatniej zbiórce otrzymaliśmy drobne upominki do świetlicy i przede wszystkim -profesjonalne, firmowe piłki "do nogi".

Elżbieta Giżyńska

Na spotkania z nauczycielami

zapraszamy 25 stycznia w środę.

Klasy 1 - 3 o godzinie 16:30,

pozostałe klasy o 17:00.

18.01.2023 roku oprócz podsumowania konkursu „ Legenda kozielska”, podsumowany został cały cykl konkursów plastycznych pod hasłem „ Legendy i podania polskie”.

WYNIKI PROJEKTU:

1  miejsce- Zuzanna Jasny –              klasa I a

2 miejsce-  Blanka Szymańska –        klasa I b

3 miejsce-  Jarema Augustyn –           klasa I b

4 miejsce-  Franciszek Kunicki –       klasa I b

Wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne dyplomy i drobne upominki.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach, a zwycięzcom serdecznie gratuluję.

Organizatorzy:

Bożena Stanek

Izabela Zajdowicz

18.01.2023 roku podsumowano kolejny  już konkurs plastyczny w ramach projektu „Posłuchanki- malowanki”. Tym razem dzieci rysowały ilustrację do legend  o naszym mieście: „ Legenda kozielska”

WYNIKI  STYCZNIA:

1  miejsce- Blanka Szymańska –        klasa I b

2 miejsce-   Julia Szolc –                     klasa I a

3 miejsce- Zuzanna Jasny –                klasa I a

Wyróżnienie: Franciszek Kunicki –     klasa I b

Antonina Sikora –          klasa I b

Nagrodzonym gratuluję i zapraszam do następnych konkursów.