17.04 w środę odbędą się spotkania:
O godzinie 16:30 z rodzicami klas 1 - 3
O godzinie 17:00 z rodzicami pozostałych klas.
Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z Dyrekcją odbędzie się o godzinie 17:30.
Zapraszamy

Przygoda ze sztuką w wieku dziecięcym wspaniale wpływa na dzieci nieśmiałe, które dzięki twórczości plastycznej zyskują pewność siebie.  Z kolei dzieci nadpobudliwe mają możliwość rozładowania swojego napięcia. Natomiast z pewnością u wszystkich dzieci zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, fantazję i uczą zachowań społecznych.

10.04.2024 odbyły się eliminacje do V Międzyszkolnego konkursu pięknego czytania

organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 20 w klasach 1-3.

Naszą szkołę będą reprezentować :

klasa 1 Antonina K., klasa 2 Zuzanna J., klasa 3 Aleksander P.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły w składzie Matylda O., Maksym K., Jakub R. oraz Damian L. w dniu 09 kwietnia br. brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego organizowanym w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu.

W turnieju obowiązywał system szwajcarski. Oznacza to, że uczniowie rozegrali 9 rund w tempie gry 15 minut dla zawodnika w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszy, bardzo dobry wynik uzyskała nasza uczennica Matylda O. z klasy 6b zdobywając IX miejsce turniejowe! WIELKIE BRAWA!

Grupa szachowa z naszej szkoły ma duży potencjał rozwojowy więc mamy nadzieję na dalsze sukcesy w tej królewskiej grze.

Opiekun sekcji szachowej w PSP15

Remigiusz Wójcik

W piątek odbyły się mistrzostwa powiatowe dziewcząt i chłopców w pływaniu - sztafeta 6x25 metrów.

Nasi uczniowie w rywalizacji z innymi szkołami zajęli :

II miejsce - dziewczęta

III miejsce - chłopcy

Gratulacje !

Proste eksperymenty dla dzieci, takie jak tworzenie masy kinetycznej z mąki ziemniaczanej lub badanie właściwości cieczy, pozwalają na poznanie skomplikowanych zjawisk w sposób bezpieczny

i przystępny dla dzieci.

Nasz projekt pt.„ NASZA MŁODZIEŻ ŚWIAT NAM ZMIENI NA PRZYJAZNY I PEŁEN ZIELENI ‘’ został laureatem TRZECIEGO miejsca w konkursie „Zmień otoczenie na czyste i zielone” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Celem konkursu było zwiększenie liczby czystych i zielonych miejsc w polskich miejscowościach, jak również zachęcenie dzieci i młodzież do podobnych działań w przyszłości. W ramach konkursu uczniowie wraz z opiekunem merytorycznym mieli za zadanie zmienić wybraną przez siebie przestrzeń wymagającą zaadaptowania, tak, aby stała się przyjazna dla ludzi, zwierząt i środowiska. Przemianę miejsca w czyste i zielone uczniowie przedstawiali w formie filmu wraz z hasłem przewodnim. Prace konkursowe miały wyróżniać się kreatywnością, zaangażowaniem oraz własną, ekologiczną inicjatywą.

W konkursie wzięły udział filmy nadesłane z 45 miast z całej Polski.  Z projektów wyłoniono 3 pierwsze miejsca oraz nagrodę publiczności. Nasza szkoła otrzyma monitor interaktywny Avtek. Ogromne podziękowania dla młodzieży z klasy 8a za zaangażowanie i włożoną pracę oraz dla Zuzi B., która zmontowała ten wspaniały, nagrodzony przez Jury film. Julka i Blanka - świetne aktorki - Brawo!

Podziękowania również dla Pani Dyrektor Lidii Stanisławskiej za wsparcie finansowe i zapał do wszelkich ekologicznych, zielonych inicjatyw, dla Pani Brygidy Dembończyk, naszej nieoficjalnej ogrodniczki oraz dla Pani Wicedyrektor Patrycji Zbirug – nieocenionej organizatorki.

Ogromne podziękowania również dla Was, dla wszystkich tych, którzy wspierają naszą szkołę i oddali głos na nasz projekt.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i wzruszeni tym, że praca młodzieży została doceniona.

Opiekunka projektu

Agnieszka Ręc - Abramik