PIELĘGNIARKA

GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

I POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ

specjalista pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania

Sylwia Artuna

GODZINY PRZYJĘĆ:

ŚRODA 7.20 - 11.20

PIĄTEK 12.00 - 15.00

/ z możliwością wyjść służbowych/

Otyłość dzieci w Polsce - artykuł

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania - artykuł

KORONAWIRUS - INFORMACJE

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem

Rekomendacje dla rodziców

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia